МЗС відреагувало на рішення Росії про вихід з Договору про відкрите небоУ Міністерстві закордонних справ відреагували на рішення Росії про вихід з Договору про відкрите небо і зазначили, що Російська Федерація неодноразово порушувала умови договору через скорочення зони його застосування через окупацію частин територій України та Грузії.

Об этом сообщает Репортер


Про це повідомляє пресслужба МЗС.


“15 січня Міністерство закордонних справ Російської Федерації оголосило про початок процедури виходу РФ з Договору з відкритого неба (ДВН). Росія грубо порушувала ДВН упродовж 2009 — 2020 років, зокрема шляхом скорочення зони його застосування через окупацію частин територій України та Грузії. Україна неодноразово закликала РФ припинити порушення договору та відновити зони його застосування у межах суверенної української території. Розглядаємо це рішення як черговий приклад реалізації Росією зовнішньополітичного курсу, спрямованого на знищення європейської архітектури безпеки, руйнацію міжнародних режимів контролю над озброєнням та підрив фундаментальних норм і принципів міжнародного права”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Договір з відкритого неба залишається важливою юридично зобов’язуючою міжнародною угодою у сфері контролю над озброєнням, яка забезпечує транспарентність між державами-учасницями шляхом здійснення спостережних польотів над територією одна одної.


“Лише у 2015-2020 роках Україна здійснила 50 спостережних польотів, прийняла на своїй території 53 спостережні місії, зокрема 5-7 грудня 2018 року надзвичайну місію США у складі багатонаціональної команди спостерігачів США, Канади, Німеччини, Великої Британії, Франції та Румунії з метою вивчення та деескалації ситуації внаслідок збройного нападу військово-морських та повітряних сил РФ на корабельно-катерну групу ВМС України у Керченській протоці 25 листопада 2018 року”, — вказано у повідомленні.


Вказано, що Договір був підписаний 1992 року 27 державами-учасницями, а зараз його учасниками є 33 держави.


“У зв’язку з тривалими грубими порушеннями договору з боку Росії, 22 листопада 2020 року США були змушені вийти з ДВН”, — йдеться у повідомленні.


Вашингтон протягом декількох років звинувачував Москву в виборчому виконанні ДВН і порушенні ряду положень цієї багатосторонньої угоди. Росія також пред’являла США претензії, що належали до імплементації договору. У 2017 році Вашингтон оголосив про введення певних обмежень щодо російських спостережних польотів над американською територією в рамках ДВН, Москва незабаром після цього відповіла дзеркально. США вийшли з ДВН 22 листопада при чинному президенті Дональду Трампові.


Джерело статті: “https://informator.press/mzs-vidreahuvalo-na-rishennia-rosii-pro-vykhid-z-dohovoru-pro-vidkryte-nebo/”