Справа “Україна проти Росії” щодо Криму: ЄСПЛ виніс перше рішення

Європейський суд з прав людини прийняв перше рішення у справі “Україна проти Росії”, визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини в окупованому Криму.

Об этом сообщает Зе Люди

Про це з посиланням на слухання, які проходять в Страсбурзі, пише Європейська правда.Loading...

Видання повідомляє, що суд визнав скаргу України “частково прийнятною”. При цьому переважна більшість статей, за якими Україна звинувачує РФ в здійсненні системних порушень прав людини в Криму, визнані прийнятними для розгляду по суті.

В тому числі, будуть розглянуті звинувачення в неналежному розслідуванні Росією вбивств; про практику незаконного позбавлення волі і недостойного поводження з людьми; переслідування неросійськомовних ЗМІ і обмеження освіти на інших мовах, ніж російська; залякування і переслідування релігійних лідерів; автоматичному наданні російського громадянства; обмеженні вільного пересування кримчан на материкову Україну і т.п.Популярні новини зараз
 • Привітання з Днем ангела Василя: красиві побажання, вірші, смс та листівки
 • Українець помер після повторного зараження COVID-19 – відео
 • Розслідування рекордної контрабанди героїну вивело на людей Кості Калоші (Костянтина Бедового)
 • Суд відхилив як неаргументовані тільки звинувачення України про те, що Росія після окупації Криму встановила там “адміністративну практику щодо вбивств/розстрілів”.

  Як повідомлялося раніше, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок жителям Білогірського району Криму, яких звинуватили в «здійсненні терористичної діяльності» та участі в організації «Хізб ут-Тахрір». Російський суд засудив Енвера Омерова – на 18 років, Айдера Джаппарова – на 17 років, Реза Омерова – на 13 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

  Нагадаємо, напередодні на свободу вийшов 52-річний кримський татарин Ренат Сулейманов, якого Верховний суд Республіки Крим (знаходиться під контролем Росії) засудив за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ ( «Організація діяльності екстремістської організації») до 4 роками колонії загального режиму і 1 року обмеження волі за причетність до ісламського руху «Таблігі Джамаат».

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2021/01/14/sprava-ukrayina-proty-rosiyi-shhodo-krymu-yespl-vynis-pershe-rishennya/”